Selasa, 18 Februari 2014

harga obat jerawat aman

harga obat jerawat aman Fytyra është i pastër pa puçrra fytyre . Por në fakt nuk ka pamjen e plagët puçrra fytyre që e bëjnë baseballmaksimale ! Megjithatë,ish- mund të shihet në fytyrë dhe të ndërhyjnë me punën . Ja se si të shpejt të të shpëtoj nga plagët puçrra fytyre .

1 . Ice cube
Fshij kube akulli në fushat që kanë plagët puçrra fytyre . Scrub për 15 minuta dhe të bëjë 3-4 herë në ditë . Ice ka një efekt qetësues dhe ndihmon kapërcyer jastëk lëkurës inflamacion dhe për të përshpejtuar shërimin e puçrra fytyre .

2.Baking sode
Përveç punës për të bërë tortë , sode buke mund të të shpëtoj nga blemishes puçrra në fytyrë . Mix sode buke në ujë në një paste dhe pastaj të zbatohet në plagët puçrra fytyre . Prisni për 10-15 minuta pastaj pije me ujë të ngrohtë .

Red 3.Bawang
Shallots fuqishëm dëbuar kokëfortë scars puçrra fytyre . Hekura onions dhe fshij mbi plagët puçrra fytyre .

4 . mbeturinave Tea
Mos i hidhni llum përdorur çaji që keni përdorur ! Mut Çaj ende ka dobi të hequr scars puçrra fytyre . Është e lehtë , vetëm të fshij tul për plagët puçrra fytyre .

5.Bengkuang
Jicama dobishme shndrit fytyrën dhe të shpëtoj scars puçrra fytyre blemishes . Patate e ëmbël integruar dhe ngjitur në plagët puçrra fytyre . Le të qëndrojë për 10-15 minuta pije me ujë të pastër përmes . A këtë trajtim para se të shkojnë në shtrat çdo ditë .

6 . kastravec
Përveç kësaj për të zbutur inflamacion të lëkurës , kastravec gjithashtu të përshpejtojë procesin e shërimit . Feta kastravec pastaj të vënë në lëkurë që kanë plagët puçrra fytyre për 20-30 minuta .

7 . Vezë e bardhë dhe mjaltë
Këto dy përbërësit e bëjnë një fytyrë të fuqishëm të qetë dhe dinjitoz . Kombinoje vezë e bardhë dhe mjaltë dhe të aplikojnë për plagët puçrra fytyre që të hiqen .

Materiale mbi rrjedhën e natyrshme sepse ajo është shumë e sigurt dhe të lehtë për të gjetur në kuzhinën tuaj . Fat të mirë .

Tidak ada komentar:

Posting Komentar